Найти книгу: "Гетьман Іван Виговський"


Гетьман Іван Виговський Гетьман Іван Виговський

Автор: Иван Нечуй-Левицкий

Год издания: 0000

Останній гетьман. Погоня Останній гетьман. Погоня

Автор: Юрій Мушкетик

Год издания: 

До книги відомого майстра сучасної української прози Юрія Мушкетика увійшли два романи – «Останній гетьман» і «Погоня». У центрі першого роману – визначна історична постать, державний діяч, останній керманич козацької України Кирило Григорович Розумовський. Хоч би які оцінки давали йому історики, перед нами освічений і далекоглядний політик, що, ставши на гетьманство, дії свої передусім спрямував на модернізацію козацького ладу. Провів кілька важливих реформ і, попри будь-які утиски та перешкоди, встав на захист прав і свобод козацької автономії. Роман «Погоня» – захоплююча історія про козака-характерника, якому й чорт не брат, про його сумні та веселі пригоди на довгому шляху з січі додому.

Гетьманський скарб Гетьманський скарб

Автор: Юрій Мушкетик

Год издания: 

У романі «Гетьманський скарб» письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю – дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози – і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в ХVІІІ столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу – духовного.

Іван Виговський Іван Виговський

Автор: Юрій Мицик

Год издания: 

Іван Виговський – один з керівників Національно-визвольної війни 1648—1658 рр., найближчий помічник Богдана Хмельницького у розбудові Української держави, переможець в битві при Конотопі. Ставши гетьманом у надзвичайно складний період, Виговський намагався за будь-яку ціну зберегти незалежність України, на яку почав зазіхати царський уряд, проте не зміг об'єднати різні верстви українського суспільства і втратив владу. Вже не маючи владних повноважень, він зробив останню спробу прислужитися своїй країні, але загинув на самому початку нового етапу свого життя.

Трагедія гетьмана Мазепи Трагедія гетьмана Мазепи

Автор: Валентин Чемерис

Год издания: 

У новому романі В. Чемериса описуються ті часи, коли європейці називали Україну – з подивом і пошаною – країною гордих козаків, а гетьмана Мазепу – іхнім вождем. Ця людина – одна із найцікавіших знакових постатей української історії. Борець за інтереси України, майстер дипломатичних ігор, він поставив на карту все і програв найголовнішу гру свого життя та помер на чужині. А ще ця книжка про романтичні пригоди Мазепи, улюбленця жіноцтва і чи не єдиного справді обдарованого поета і музиканта серед українських гетьманів, про його кохану – юну Мотрю (Мотрононьку) Кочубей, яку він називав «моя остання любов, але перша справжня».

Українські гетьмани Бруховецький та Тетеря Українські гетьмани Бруховецький та Тетеря

Автор: Иван Нечуй-Левицкий

Год издания: 

«Українські гетьмани Бруховецький та Тетеря» Івана Нечуя-Левицького – історична повість, у якій ідеться про період князювання двох гетьманів в Україні***. Східна Україна разом з Іваном Брюховецьким лишилася під московським царем, західна разом з Павлом Тетерею піддалася під польського короля. Перу автора належать й інші твори на історичну тематику, зокрема, «Гетьман Іван Виговський», «Князь Єремія Вишневецький».