Ter wille van die vaders (Israel-reeks 10)
Автор: Marzanne Leroux-Van der Boon
Год издания: 0000
Ou vriende keer terug Israel toe: Henok kry 'n aangename verrassing wanneer sy vrou Sarah laat weet dat sy wil kom kuier. Waar Marc hom weer in die Hadassah-hospitaal vind, gee hy opnuut sy seuntjie in God se hande. Maar hy voel verskeurd tussen sy familie in Israel en sy bekommernis oor sy ma in Suid-Afrika. Tog beleef hy God se nabyheid op wonderlike maniere en vind hy troos in die wete dat Adonai se wee ver bo ons verstand verhewe is. Hierdie boek is die tiende titel in Marzanne Leroux-Van der Boon se topverkoper- Israel-reeks. Marzanne toer steeds een keer per jaar, in samewerking met die tydskrif Leef, na Israel. Met haar in-diepte kennis skryf sy die Joodse wereld vir haar lesers oop.
Mossad. Iisraeli salateenistuse tahtsaimad operatsioonid
Автор: Michael Bar-Zohar
Год издания:
Kaesolevas raamatus tuuakse paevavalgele Mossadi koige keerukamad operatsioonid ja koige vapramad kangelased. Raagitakse ka nende eksimustest ja labikukkumistest, mis on mitmel korral agentuuri mainet kahjustanud ja selle alustalasid koigutanud. Salateenistuse tegevus on mitmel moel Iisraeli saatust ja maailma muutnud. Koigele vaatamata kannustab Mossadi salaagente sugav ja idealistlik kodumaa-armastus, taielik puhendumine oma riigi sailimise eest voitlemisele ning valmisolek vastu astuda koige hirmsamatele ohtudele, nad on Iisraeli nimel koigeks valmis.
Minu Iisrael. Kuidas tolkida sabatit
Автор: Margit Prantsus
Год издания:
Kolme Iisraeli-aasta jooksul joudsin elada religioosses juudi peres, oppida heebrea keelt ja muusikat ning kohtuda toesti omaparaste inimestega, kelle hulka sattusid poliitajaloolane, sabatihommikused „joodikud“, ministrid, araablastest aednikud, professorid, psuhholoogid… Katsusin moista iidsete kommete tausta ja uritasin tolkida sabatit eesti keelde. Avastasin ka neid vaatamisvaarsusi, millest turist aimu ei saa.Iisraellaste seas voib noutult korvaltvaatajaks jaada voi saada hingelt aina rikkamaks. Voi jouda seisukohale, et selle maa inimesed on poikpaised, kuid targad ja sudamlikud. Kolme aabrahamliku usundi – judaismi, kristluse ja islami – ristumispunkt Jeruusalemm, mida voib oigusega pidada maailma nabaks, sai mulle koduseks ja armsaks. Toin Iisraeli ka Eestisse kaasa: heebrea keelt kuulen ja opin edasi, juudi kultuurist raagib meiegi raadio ning mul on alles head lounamaa sobrad.