Israel, Covenant, Law
Автор: Kim Papaioannou
Год издания: 0000
Pauline studies are in a conundrum. The Reformation perspectives championed by great men like Martin Luther and John Calvin have been challenged recently by the rise of the new perspective on Paul. The main point of contention seems to be the place of biblical law in salvation. While the Reformation perspectives, based in part on Paul's apparent attacks on law, assert that salvation is a free gift unmerited by human works, the new perspective suggests the law is an integral part of the work of salvation. It holds that Paul's attacks on the law were focused only on specific aspects of law, the so-called boundary markers. This book, while having points of contact with both outlooks, takes a different view on Paul and the law. Building on Paul's self-identification as a Christian, and Christian views on the covenant, it endeavors to give biblical law its due place in the plan of salvation and the life of the believer.
Mossad. Iisraeli salateenistuse tahtsaimad operatsioonid
Автор: Michael Bar-Zohar
Год издания:
Kaesolevas raamatus tuuakse paevavalgele Mossadi koige keerukamad operatsioonid ja koige vapramad kangelased. Raagitakse ka nende eksimustest ja labikukkumistest, mis on mitmel korral agentuuri mainet kahjustanud ja selle alustalasid koigutanud. Salateenistuse tegevus on mitmel moel Iisraeli saatust ja maailma muutnud. Koigele vaatamata kannustab Mossadi salaagente sugav ja idealistlik kodumaa-armastus, taielik puhendumine oma riigi sailimise eest voitlemisele ning valmisolek vastu astuda koige hirmsamatele ohtudele, nad on Iisraeli nimel koigeks valmis.
Minu Iisrael. Kuidas tolkida sabatit
Автор: Margit Prantsus
Год издания:
Kolme Iisraeli-aasta jooksul joudsin elada religioosses juudi peres, oppida heebrea keelt ja muusikat ning kohtuda toesti omaparaste inimestega, kelle hulka sattusid poliitajaloolane, sabatihommikused „joodikud“, ministrid, araablastest aednikud, professorid, psuhholoogid… Katsusin moista iidsete kommete tausta ja uritasin tolkida sabatit eesti keelde. Avastasin ka neid vaatamisvaarsusi, millest turist aimu ei saa.Iisraellaste seas voib noutult korvaltvaatajaks jaada voi saada hingelt aina rikkamaks. Voi jouda seisukohale, et selle maa inimesed on poikpaised, kuid targad ja sudamlikud. Kolme aabrahamliku usundi – judaismi, kristluse ja islami – ristumispunkt Jeruusalemm, mida voib oigusega pidada maailma nabaks, sai mulle koduseks ja armsaks. Toin Iisraeli ka Eestisse kaasa: heebrea keelt kuulen ja opin edasi, juudi kultuurist raagib meiegi raadio ning mul on alles head lounamaa sobrad.