Найти книгу: "Rannak"


Rannak Rannak

Автор: Brandon Bays

Год издания: 2014

Brandon Baysi taienduste ja parandustega „Rannak” (teose esmatrukk valmis 1999 ja eesti keeles Kirjastuselt Pilgrim 2007) on raamat vabadusest. Me koik tunneme, et sugaval meie sees peitub tohutu vagi. Igatseme seda kogeda, aga miski hoiab meid tagasi. Me igatseme vabaks saada, aga ei tea, kuidas. Sellest raamatust selgub, kuidas.Praktiliste, lihtsalt kasutatavate tehnikate abil voimaldab RANNAK:• sukelduda oma hinge ja saada uhendus sisemise tarkusega• avastada ja taielikult kaotada emotsionaalsed ja fuusilised tokked• avastada allasurutud emotsioonid ja rakumalestused, mis voivad viia haigusteni, ning need puhastada• tervendada oma olemust, emotsioone ja keha• kogeda piiritut sisemist roomu, rahu ja armastust• elada elu, mis valjendab su korgeimat potentsiaali• saada lopuks toeliselt vabaks.
Rein Purpur. Eestlaste poorane rannak Euroopas Rein Purpur. Eestlaste poorane rannak Euroopas

Автор: Laur Sibold

Год издания: 

Ebanormaalne reisikiri Rein Purpurilt. Uskumatud ja hullumeelsed naivad juhtumised eestlaste poorasel retkel Euroopas. Olles veebipaevikuna muutunud jarjest populaarsemaks, asus lugu uut elu elama esimese blogiraamatu kujul, millele varvi lisamas tuntud koomiksi «Pesakond» looja Madis Otsa lobusad illustratsioonid. Nuud on poelettidelt ammu loppenud raamat votnud taas elektroonilise kuju ja on loetav nii arvutis, androidis, iPadis kui ka iVangorodis.

Puha kaljukitse radadel. Noukogude hipide rannakud Kesk-Aasias Puha kaljukitse radadel. Noukogude hipide rannakud Kesk-Aasias

Автор: Vladimir Wiedemann

Год издания: 

Vladimir Wiedemann oli uks 1970ndate Eesti hipi-underground’i keskseid kujusid. Ta omandas Tallinna Pedagoogilises Instituudis korghariduse vene filoloogias, taiendades end ka semiootika vallas. “Puha kaljukitse radadel” on Vladimir Jah Guzmani pseudonuumi all varem ilmunud vene keeles. Teos pakub magus-maagilist sissevaadet Vladimir Wiedemanni seiklustele Kesk-Aasias, mida ta kulastas korduvalt alates 1970ndate teisest poolest. Siit sujub kulgemine mooda mustilisi puhapaikasid, Dusanbe turgusid, hupnootilisi maeahelikke, Lenini tanavaid kolme Lenini ausambaga ning nasvai, najaki voi kanepiplaru aurudes siserannakuid, mis voivad tipneda kohtumisega igaviku Buddha endaga. Samuti kuuleme noukogude aja ilmselt kurioosseimast ariplaanist – trukkida koraani otse KGB ruumides Tallinnas ja muua neid uuratu vaheltkasuga Kesk-Aasiasse, ning mitte jaada seejuures vahele. Terje Toomistu, antropoloog

Harold Fry uskumatu palverannak Harold Fry uskumatu palverannak

Автор: Рейчел Джойс

Год издания: 

Hiljuti pensionile jaanud, malbe loomuga Harold Fry saab ootamatult kirja vanalt sobrannalt Queenie Hennessylt. Ta pole Queenie?st juba paarkummend aastat midagi kuulnud. Naine on haige ja ta kirjutab, et Haroldiga huvasti jatta. Mees ei tea, mida kull Queenie?le vastata, ta laheb korraks oue, et naisele moeldud kiri posti panna, ent motleb kaigupealt umber ja otsustab sonumi isiklikult 600 miili kaugusele viia. Ta usub, et kuni ta konnib, pusib sobranna elus. Nii asub Harold ilma matkasaabaste, vihmavarju, kaardi ja mobiiltelefonita uskumatule palverannakule labi Inglismaa. Teel kohtub ta voorastega, kes aratavad ellu valusaid malestusi aegadest, mil tema abielu Maureeniga oli alles varske ja paljutootav kui ka eluperioodist, mil see enam nii ei olnud. Samal ajal ootab aga Haroldi kibestunud abikaasa Maureen oma kaasat koju. Iroonilisel kombel hakkab naine, keda mehe akiline kadumine vapustab, mehest puudust tundma. Kas Harold ja Maureen suudavad nendevahelise kuristiku uletada? Ja kas Queenie on elus, kui Harold tema juurde jouab? “Harold Fry uskumatu palverannak” on Briti kirjaniku Rachel Joyce?i esikromaan. Enne seda kirjutas Joyce peamiselt naidendeid raadioteatrile. Ka udini sumpaatne Harold Fry oli esialgu hoopis uhe Joyce?i raadioteatrituki tegelane. “Harold Fry uskumatut palverannakut” peeti uheks 2012. aasta olulisemaks Briti debuutromaaniks ning see valiti Bookeri auhinna nominentide sekka.

Elon Musk: Tesla, SpaceX ja rannak ulmelisse tulevikku Elon Musk: Tesla, SpaceX ja rannak ulmelisse tulevikku

Автор: Эшли Вэнс

Год издания: 

ELON MUSK ON MEIE AJA KOIGE HULLJULGEM ETTEVOTJA
Ajaloos leidub vahe ettevotjaid, kellel oleks sama geniaalne visioon ja tegutsemistung. Musk, kes on kui tanapaevane kombinatsioon Thomas Edisonist, Henry Fordist, Howard Hughesist ja Steve Jobsist, on rajanud nii PayPali, Tesla Motorsi, SpaceXi kui ka SolarCity. Koik need ettevotted on raputanud ari- ja toostusringkondi, kujundavad tulevikku ja on muutmas ulmet tegelikkuseks.
Kogenud tehnoloogiaajakirjanik Ashlee Vance pakub seninagematu pilguheidu tolle Silicon Valley hulljulgeima arimehe elule ja tegemistele. Tanu autori eksklusiivsele juurdepaasule nii Muskile endale, tema perele kui ka sopradele, jalgib raamat peategelase teekonda alates raskest lapsepolvest Louna-Aafrikas kuni tousmiseni maailma aritippude sekka.Vance vestles ligi kolmesaja inimesega. Tulemuseks on erakordne lugu poorastest ja maailma muutvatest ettevotmistest ning portree keeruka iseloomuga mehest, kes on uuendanud toostust ja sustinud sellesse innovatsiooni – ning kogunud ka hulgaliselt vaenlasi.
1992. aastal saabus Elon Musk lennukatest ambitsioonidest kannustatud immigrandina USAsse, valmis ellu viima oma metsikumaid unistusi. Sellest ajast peale on Muski Ameerika magedena kulgenud tee toonud talle meeletu edu korval ka sugavaid pettumusi. Parast rasket eluetappi, kui mees PayPalist lahkuma sunniti, samal ajal kui ta pidas voitlust eluohtliku malaariaga ja leinas vastsundinud poega, jattis Musk Silicon Valley ja siirdus Los Angelesse. Jargnevatel aastatel kulutas ta soprade hammastuseks kogu Paypali muugist teenitud varanduse elektriautode ja kosmosesustikute valjatootamisele. 2012. aastaks oli Musk suutnud hakkama saada uhe suurejoonelisema taastumisega arimaailma ajaloos: nii Tesla, SpaceX kui ka SolarCity olid saavutanud vorreldamatu edu ja Muski netovaartus kerkis enam kui 5 miljardi dollarini.
Ajal, mil paljud ettevotted on keskendunud pigem kerge raha jahtimisele kui julgete riskide votmisele ja uute radikaalsete tehnoloogiate rakendamisele, paistab Musk silma ainsa arimehena, kellel jatkub piisavalt visiooni ja dunaamilisust, et teha revolutsiooni korraga koguni kolmes toostusharus. See raamat on suureparane ja pohjalik uurimus sellest, mida tahendab Muski karjaar tehnoloogiatoostusele, milles parasjagu kaivad suured muutused, ning osundab, kui uskumatuks voib kaesolev sajand kujuneda.
ASHLEE VANCE on uks olulisemaid tehnoloogia teemadel kirjutavaid autoreid. Kirjutanud aastaid New York Timesile Silicon Valleys ja tehnoloogiatoostuses toimuvast, siirdus Vance toole ajakirja Bloomberg Businessweek, kus ta on avaldanud kumneid kaanelugusid ja reportaaze teemadel alates kuberspionaazist kuni DNA sekveneerimise ja kosmoseuuringuteni.