Скачать книгу - Uneskondija



Aaretult ponev romaan valedest, kaotusest ja allasurutud ihast – hupnotiseeriv lugu abikaasast ja emast, kes uhel hilisool oma voodist haihtub.
Kui Annalee Ahlberg kaob, kardavad tema lapsed halvimat. Annalee on kuutobine, kelle tobi ilmutab end uhtaegu nii laastaval kui ka vaga veidral moel. Kord ta lihtsalt havitas uhe hortensiapoosa oma Vermonti koduaias. Tunduvalt hirmutavam oli aga oo, mil tema vanem tutar Lianna kiskus ta eemale Gale’i joe sillarinnatiselt. Annalee kadumisele jargneval hommikul kammib otsimismeeskond esmalt labi umbruskonna metsi. Annalee abikaasa Warren lendab koju tooreisilt. Liannat kusitleb noor pruunisilmne detektiiv Gavin Rikert. Ja Lianna vaike ode Paige laheb Gale’i jokke sukelduma, et ise voimalikke juhtlongu leida. Kui politsei avastab puuoksal rippumas Annalee oosargist rebitud vaikese riideriba, paistab olevat kindel, et Annalee on surnud…


Uneskondijad: kuidas Euroopa 1914. aastal sotta laks Uneskondijad: kuidas Euroopa 1914. aastal sotta laks

Автор: Christopher Clark

Год издания: 

28. juuni 1914 hommikul, kui ertshertsog Franz Ferdinand ja tema abikaasa Sophie Chotek saabusid Sarajevo raudteejaama, valitses Euroopas rahu. Kolmkummend seitse paeva hiljem oli Euroopa sojas. Nimetatud suvel alguse saanud konflikt noudis ule 20 miljoni inimese elu, havitas kolm impeeriumi ja muutis igaveseks maailma ajalugu. „Uneskondijad“ kirjeldab uksikasjaliselt, kuidas Esimese maailmasojani viinud kriis arenes. Uutele allikatele toetudes naitab tunnustatud ajaloolane Christopher Clark, kuidas Viinis, Berliinis, Peterburis, Pariisis, Londonis ja Belgradis sundmused kulgesid ning kuidas poliitikud neid hindasid. Juttu tuleb vastastikustest arusaamatustest ja vaartolgendustest ning tahtmatult saadetud signaalidest, mis viisidki mone nadalaga sojani. Kuidas juhtus nii, et Balkan – Euroopa tahtsamate keskuste vaatenurgast ikkagi aaremaa – osutus niisuguse enneolematu ulatusega draama pohjuseks? Kuidas kujunesid Euroopas vastandlike huvidega riikide liidud ja kuidas need mojutasid nende osaliste valispoliitikat? Autor naitab, kuidas krooniliste probleemide kaes vaevlevad Euroopa liidrid, kes olid uhked oma poliitilise taibu ja praktilise meele ule, juhtisid oma riike tegelikult uhest kriisist teise ning joudsid viimaks arusaamisele, et soda ongi olukorrast ainus valjapaas.536 lk