|
Козацькі війни К. Косинського та С. Наливайка (1591—1596 рр.) залишили яскравий слід в історії козацтва. Вони завершили перше сторіччя його розвитку й розпочали нове, XVII ст., яке цілком правомірно можна назвати козацьким сторіччям історії України. З кінця XV ст. (саме цього часу сягає перша згадка про козаків) козацтво перетворилося з дрібних ватаг степових авантюристів-одинаків на окреме військове угруповання, яке налічувало тисячі людей і мало власні, не залежні від держави, збройні сили. Війни кінця XVI ст. стали демонстрацією сил і можливостей козацтва, його все зростаючого військового, організаційного, політичного й соціального потенціалу. Вони поклали початок історії боротьби козацтва за свої права, і тому саме від них ведуть відлік усіх козацьких повстань і війн проти Польщі, які завершилися бурхливими подіями часів Хмельниччини.
Получить ссылку |
Козацька міфологія України. Творці та епігони
Автор: Петро Кралюк
Год издания:
Петро Кралюк (нар.1958 р.) – доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України. У книзі «Козацька міфологія України: творці та епігони» розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.
Козацький міф
Автор: Сергей Плохий
Год издания:
У своїй праці Сергій Плохій розгадує таємницю легендарної «Історії русів». Цей текст називають одним з найважливіших і найвідоміших у модерній українській історії. Але попри це «Історія русів» мала всі ознаки національної містифікації. Сергій Плохій намагається сягнути самої суті тексту, не тільки з’ясувати, хто був його автором, а й пояснити внутрішню логіку і мету цієї історичної пам’ятки. Досліджуючи історію відкриття та публікації «Історії русів», автор звертається до епохи українського козацтва з початку XVI до початку XIX століття, шукаючи зв’язок між історією, міфом і націєтворенням від наполеонівських часів до наших днів.
Козацьке братство. Частина 1. Полковник Кульбас
Автор: Ігор Тихоненко
Год издания:
У шістнадцятому столітті Україна вела кровопролитні війни за свою незалежність. Польська шляхта, захопив західну частину країни, встановила там своє панування. На півдні постійно здійснювали набіги кримські татари, спалюючи села і уганяючи в полон мирних жителів. Островом свободи була Запорізька Січ, як центр визвольної боротьби. Туди стікалися всі знедолені. Вони приєднувалися до Запорізьких козаків, щоб створити першу в світі державу вільних людей.
Козацьке братство. Частина 2. Гетьман Шульга
Автор: Игорь Тихоненко
Год издания:
Ця книга є продовженням першої частини романа «Козацьке братство» «Полковник Кульбас». Історична фантазія з елементами містичного тріллера. Дія відбувається в 16 столітті на півдні України. Запорізькі козаки ведуть боротьбу за волю України, а диявольські сили намагаються їм в цьому всіляко перешкодити. Діло доходить до того, що доводиться вступати в бійку з самим прабатьком зла – Людасом. І хоч зло неможливо перемогти зовсім, проте можна отримати над ним перемогу на деякий час.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!