Українські гетьмани Бруховецький та Тетеря
Автор: Иван Нечуй-Левицкий
Год издания:
«Українські гетьмани Бруховецький та Тетеря» Івана Нечуя-Левицького – історична повість, у якій ідеться про період князювання двох гетьманів в Україні***. Східна Україна разом з Іваном Брюховецьким лишилася під московським царем, західна разом з Павлом Тетерею піддалася під польського короля. Перу автора належать й інші твори на історичну тематику, зокрема, «Гетьман Іван Виговський», «Князь Єремія Вишневецький».
Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії
Автор: Игорь Коляда
Год издания:
Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турец ькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику – видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.
У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва.